Menu

Sposoby na choroby

zdrowie, choroby, leczenie, domowe sposoby

Masaż brzucha na wzdęcia

natradzik

Szukałem dziś na allegro preparatów na wzdęcia. Wybór jest przeogromny. Oprócz espumisanu i ulgixu znaleźć można inne środki, o których nie usłyszy się w telewizji. Mam zamiar przetestować kilka z nich. Znalazłem też jeden nietypowy kwiatek, a mianowicie masaż na wzdęcia za 130 zł.

Wklejam fragment opisu z aukcji:

 • Masaż powłok brzusznych wspomaga naturalną perystaltykę jelit.
 • Zabieg trwa około 45 minut, ale niektóry pacjenci zmuszeni byli przerwać go wcześniej, gdyż odniósł pozytywny skutek.
 • Przed zabiegiem przeprowadzany jest wywiad i badanie mające na celu stwierdzenie, czy nie zachodzą przeciwwskazania do masażu.
 • Zabieg jest bezbolesny, nie wymaga zażywania farmaceutyków, suplementów, które mogą mieć działanie uboczne.
 • Zazwyczaj pomaga jeden zabieg. Możliwe jest powtarzanie go tak często jak to tylko konieczne, aby odczuć ulgę.
 • Utrwalenie efektów następuje po 10 zabiegach. W zależności od problemów można stosować terapię interwencyjną (jednorazowy zabieg) lub serię spotkań.

Po co płacić 130 zł za coś co można zrobić sobie samemu? Nie jest to jakaś wielka filozofia, wystarczy pouciskać brzuch przez kilka minut. Mam zamiar przetestować jeszcze kilka naturalnych sposobów na wzdęcia, których opis widziałem na stronie www.wzdecia.info. Espumisan jakoś słabo na mnie działa. Niby jest jakaś poprawa, ale nie zadowalająca. Nie warto chyba też faszerować się lekami, ale lepiej starać się znaleźć przyczynę wzdęć. Mam nadzieję znaleźć wkrótce rozwiązanie tego przykrego problemu, a gdy znajdę to bez wątpienia podzielę się nim na tym blogu.

Komentarze (1)

Dodaj komentarz
 • dietetyczne.wypieki

  Zapraszam osoby z dietami (bezmleczna, bezjajeczna, bezglutenowa, cukrzyca, różnego rodzaju alergie) oraz osoby odchudzające się do zamawiania u mnie domowych, naturalnych ciast, pralin i tortów bez dodatków chemicznych.
  Osoby zainteresowane proszę o kontakt na maila: dietetyczne.wypieki@wp.pl z określeniem jakiego wyrobu Państwo potrzebują, dla jakiego rodzaju diety oraz jego wielkości. Wtedy zaproponuję cenę.
  Wypieki mogą być odbierane osobiście lub za dodatkową opłatą będą dostarczane do Warszawy i okolic.

© Sposoby na choroby
Blox.pl najciekawsze blogi w sieci