Menu

Sposoby na choroby

zdrowie, choroby, leczenie, domowe sposoby

Co pomaga na osteoporozę?

natradzik

Co pomaga na osteoporozę? Jakimi produktami wspomagać walkę z chorobą? Oto kilka przykładów łatwo dostępnych produktów.

1) Skorupki od jajek mają podobny skład co kości i zęby i są gotowym budulcem łatwo przyswajalnego wapnia. Skorupki po jajkach (na twardo np) rozdrabniamy, mielimy w młynku do kawy na proszek i dosypujemy do jedzenia. Ilość to minimum łyżeczka dziennie.
2) Krzem organiczny jest konieczny do budowy każdej tkanki, trzeba jeść kaszę jaglaną, kapustę albo kupić w aptece (najlepiej taką bez dodatków)
3) Olej kokosowy, oczywiście nierafinowany, nieoczyszczony i koniecznie bez dodatków lub ewentualnie owoc kokosa na ogólne wzmocnienie organizmu. Olej kokosowy podnosi odporność i siłę organizmu do walki ze wszystkim, zawiera też kwas laurynowy, ten sam co w mleku matki.
4) Wywar z siemienia lnianego: „Do garnka z przykrywką wsypać szklankę siemienia lnianego, zalać 3 litrami wrzątku, gotować 2 godziny pod przykryciem na małym ogniu. Odstawić i poczekać jak płyn osiągnie temperaturę ciała. Pić jak najczęściej (1-1,5 litra na dobę) przez 2-3 tygodnie. Podczas picia wywaru z siemienia lnianego z organizmu wydalane są toksyny, pierwiastki promieniotwórcze i inne szkodliwe związki.”

Jeszcze kilka słów o oleju kokosowym. Zawiera on witaminę B2, B6, C i E oraz kwas foliowy, potas, wapń, magnez, fosfor, żelazo, sód i cynk. Jest bogaty w nasycone kwasy tłuszczowe: kwas laurynowy, mirystynowy, palmitynowy, kaprylowy, kaprynowy, stearynowy, kapronowy. W przypadku braku mikroelementów: witamin A, D, E i K, wapnia lub magnezu przyjmowany wraz z zawierającymi je produktami bądź suplementami olej kokosowy przyspieszy ich przyswajanie i sprawi, że niedobory zostaną szybciej uzupełnione. Odpowiednia dawka oleju kokosowego stosowanego w celach leczniczych to 3 – 4 łyżki dziennie, co odpowiada dawce kwasów tłuszczowych otrzymywanej dziennie przez niemowlę z mleka matki. Najlepszym rozwiązaniem jest przyjmowanie oleju po łyżce podczas posiłków.


© Sposoby na choroby
Blox.pl najciekawsze blogi w sieci