Menu

Sposoby na choroby

zdrowie, choroby, leczenie, domowe sposoby

Pozycje do spania

natradzik

Jakie są najlepsze pozycje do spania? Najczęstsze pozycje jakie ludzie przyjmują w łóżku podczas snu to:

Spanie na boku Jest to najczęstsza z trzech wymienionych tutaj pozycji - dwóch na trzech ludzi śpi na swoim boku. Ta pozycja jest uważana za najbardziej odpowiednią, ponieważ zmniejsza liczbę przypadków chrapania i bezdechu sennego. Pomaga udrażniać drogi oddechowe i jest też najbardziej przydatną pozycją dla kobiet w ciąży w celu zmniejszenia nacisku na ich łona. Pozycja boczna występuje dwa razy częściej u kobiet niż u mężczyzn. Niedogodnością tej pozycji jest to, że największy nacisk ciała spada na ramiona i barki, co może powodować sztywność szyi i barków. Problem ten można rozwiązać dzięki spaniu na poduszce ortopedycznej, co pozwala na prawidłowe rozmieszczenie szyi, ramion i barków.

Spanie na plecach W przeciwieństwie do spania na boku, pozycja ta może sprzyjać epizodom chrapania i zatorom zatok, a także bólom pleców. Pozycja taka wymaga miękkiego, ale solidnego podparcia dla trzech krzywizn ciała: okolicy szyi, środku pleców i dolnej partii kręgosłupa. Do tego są specjalne poduszki ortopedyczne z wyprofilowanym konturem szyi i klinem pod kolana może pozwolić osobie sypiającej na plecach leżeć bezpiecznie i komfortowo.

Spanie na brzuchu Spanie na brzuchu częściej występuje u niemowląt i małych dzieci niż u dorosłych. Ta pozycja podczas snu jest uważana za szkodliwą dla szyi (powoduje ból i sztywność szyi). Pozycja ta jest też odpowiedzialna za występowanie zespołu nagłej śmierci u niemowląt i małych dzieci. Wymieniliśmy najczęstsze pozycje do spania. Oczywiście pozycje podczas snu warto zmieniać, skupiając się jednak na tym by spać przez większość nocy na boku. Przydatna może tu okazać się więc poduszka ortopedyczna do spania o odpowiedniej wysokości, dopasowana do szerokości ramion.© Sposoby na choroby
Blox.pl najciekawsze blogi w sieci