zdrowie, choroby, leczenie, domowe sposoby


Polityka prywatności

Kontakt

RSS
czwartek, 17 stycznia 2013

Szukałem dziś na allegro preparatów na wzdęcia. Wybór jest przeogromny. Oprócz espumisanu i ulgixu znaleźć można inne środki, o których nie usłyszy się w telewizji. Mam zamiar przetestować kilka z nich. Znalazłem też jeden nietypowy kwiatek, a mianowicie masaż na wzdęcia za 130 zł.

Wklejam fragment opisu z aukcji:

 • Masaż powłok brzusznych wspomaga naturalną perystaltykę jelit.
 • Zabieg trwa około 45 minut, ale niektóry pacjenci zmuszeni byli przerwać go wcześniej, gdyż odniósł pozytywny skutek.
 • Przed zabiegiem przeprowadzany jest wywiad i badanie mające na celu stwierdzenie, czy nie zachodzą przeciwwskazania do masażu.
 • Zabieg jest bezbolesny, nie wymaga zażywania farmaceutyków, suplementów, które mogą mieć działanie uboczne.
 • Zazwyczaj pomaga jeden zabieg. Możliwe jest powtarzanie go tak często jak to tylko konieczne, aby odczuć ulgę.
 • Utrwalenie efektów następuje po 10 zabiegach. W zależności od problemów można stosować terapię interwencyjną (jednorazowy zabieg) lub serię spotkań.

Po co płacić 130 zł za coś co można zrobić sobie samemu? Nie jest to jakaś wielka filozofia, wystarczy pouciskać brzuch przez kilka minut. Mam zamiar przetestować jeszcze kilka naturalnych sposobów na wzdęcia, których opis widziałem na stronie www.wzdecia.info. Espumisan jakoś słabo na mnie działa. Niby jest jakaś poprawa, ale nie zadowalająca. Nie warto chyba też faszerować się lekami, ale lepiej starać się znaleźć przyczynę wzdęć. Mam nadzieję znaleźć wkrótce rozwiązanie tego przykrego problemu, a gdy znajdę to bez wątpienia podzielę się nim na tym blogu.

Tagi: wzdęcia
17:56, natradzik
Link Komentarze (1) »
środa, 16 stycznia 2013

Suplement MMS chloryn sodu 28%

Opis: Preparat MMS - chloryn sodu 28 %, 110 ml. Produkt do dezynfekcji urządzeń sanitarnych i uzdatniania wody pitnej.

Producent: Luxusline LTD. Niemcy.
Strona producenta: http://www.mineral-mms.de

Preparat chemiczny. Nie stosować do oczu i na skórę.
Chronić przed dziećmi.
Butelka w nakrętce zawiera zakraplacz.

ZASTOSOWANIE:
Do uzdatniania wody pitnej i do dezynfekcji urządzeń sanitarnych.
6 kropli chlorynu sodu oczyszcza 1 litr wody z wirusów, bakterii i pasożytów. Stosować w przypadku braku pewności co do jakości wody pitnej.


Można znaleźć na allegro po około 60 zł za 100 ml.

Poczytać o środku można tutaj: http://www.igya.pl/srodki-lecznicze/suplementacja/381-mms-cudowny-suplement-mineralny.html

Tagi: mms
22:02, natradzik
Link Dodaj komentarz »
piątek, 11 stycznia 2013

Po co się szczepić na grypę? - rozmowa z życia wzięta.

Przeziębienie albo grypa, cokolwiek to było to już prawie całkiem minęło. Czytałem, że grypy nie ma się co obawiać, bo jej przejście jest dla organizmu zdrowe. Organizm jest w stanie zniszczyć wirusy grypy, jakie dostaną się do ustroju np. drogą kropelkową, bez żadnego problemu. Ale czasami właśnie pozwala na infekcję wiedząc, że jest w stanie ją zwalczyć. Tzn. gdy wie, że organizm jest na tyle silny, by sobie z wirusami poradzić wtedy decyduje się na wpuszczenie wirusów. Po co to robi - nie pamiętam, profilaktycznie chyba albo dla wymiany komórek. Szczepienia na grypę są tylko propagandą mającą na celu wyciągnięcie jeszcze więcej pieniędzy od ludzi i zasilenie kont firm farmaceutycznych.

Z tym co napisałes o grypie nie bardzo się zgodzę. Mozliwe że organizm człowieka potrafi się dobrze bronić,jednak w dzisiejszych czasach gdy mutacje genów sa tak zróżnicowane i silne, do tego odporne na niektóre antybiotyki bardzo trudno zwalczyć infekcje bez udziału leków i szczepionek.Ale lekarzami nie jesteśmy więc ten temat jest nam raczej nieznany,a obserwacja i badania empiryczne to tylko nie prawdziwe  życie.Artykuły  są dowodem na prowadzone statystyki,a anatomia i organizm człowieka jest nieprzewidywalny.Każdy organizm reaguje inaczej.

Tagi: grypa
16:04, natradzik
Link Dodaj komentarz »
sobota, 05 stycznia 2013

VitaCforte™ - przy podwyższonym zapotrzebowaniu na witaminę C

VitaCforte™ jest naturalnym dodatkiem dietetycznym zawierającym witaminę C z kompleksem bioflawonoidów, o silnych właściwościach przeciwutleniaczowych i wspierających funkcję tkanki łącznej.
Właściwości Formuły:

Czy wiesz, że w odróżnieniu od innych organizmów, organizm ludzki nie produkuje własnej witaminy C?

VitaCforte™ zapewnia dodatkowy dopływ czterech, szczególnie ważnych dla metabolizmu komórkowego, form tej podstawowej witaminy.

Witamina C odpowiada za produkcję komórkowego kolagenu, elastyny i innych molekuł strukturalnych tkanki łącznej.

Witamina C chroni nasze komórki przed działaniem wolnych rodników - jest w naszym organizmie najważniejszym przeciwutleniaczem, jednocześnie jest nieodzowna w procesach regeneracji innych molekuł ochronnych, takich jak: witamina E, czy glutation. Spektrum jej działania w organizmie jest tak szerokie, że wymienimy tylko jej najważniejsze funkcje:

- przeciwutleniacz
- wspomaga system immunologiczny
- ważna przy stresie fizycznym i psychicznym
- bierze udział w produkcji tkanki łącznej
- uczestniczy w procesach detoksykacji organizmu np. wiąże metale ciężkie, uczestniczy w procesach oczyszczania komórek

Sposób użycia:

U dorosłych zaleca się przyjmowanie dziennej dawki VitaCforte™ z posiłkami, popijając płynami. W ten sposób składniki odżywcze są optymalnie wchłaniane i ich ilość we krwi może być utrzymywana na równym poziomie w ciągu dnia.
Dawkowanie:

dorośli:
3 x dziennie 1 tabl.
Test tolerancji

Granicę przyswajalności witaminy C przez organizm można ustalić indywidualnie. Do jej wyznaczenia służy test tolerancji układu pokarmowego - gdy osiągnięta zostanie zalecana dzienna dawka Formuły Podstawowej - Vitacor Plus™ oraz (albo) Uzupełniającej, należy rozpocząć przyjmowanie dodatkowo VitaCforte™, jako Formuły Wzbogacającej, zwiększając regularnie dawkę. Luźne stolce oznaczają, że granica nasycenia witaminą C została przekroczona, organizm nie jest w stanie spożytkować dalszych ilości i tym samym wydala ja przez układ trawienny. Po przekroczeniu opisanej granicy należy na pewien okres przerwać spożycie VitaCforte™, aż do normalizacji pracy jelit. Następnie zmniejszyć jej dawkę i obserwować, czy utrzymana jest normalna praca jelit.

Opakowanie zawiera 90 tabletek
1 tabletka zawiera:
witamina C 517 mg
z tego palmitynian askorbylu 67 mg
bioflawonoidy cytrusowe 150 mg 

 

 

MacroBalance Dr Rath

 

- dla naturalnego trawieniaMacroBalance™ jest dietetycznym środkiem spożywczym wspomagającym naturalne trawienie.

 

Właściwości Formuły:

Przyczyną wielu problemów zdrowotnych jest dieta wysokotłuszczowa, przy jednoczesnym niewystarczającym spożyciu substancji balastowych - zawierających duże ilości włóknika (np. warzywa, czy owoce) i małej aktywności fizycznej.

Chociaż substancje balastowe nie mają wartości kalorycznej i nie zostają strawione, pełnią jednak ważną funkcje w organizmie:

 • substancje balastowe są konieczne dla regularnego trawienia i wydalania
 • substancje balastowe przedłużają okres przebywania pokarmu w żołądku, co wywołuje uczucie sytości
 • substancje balastowe regulują wchłanianie innych składników odżywczych i opóźniają absorpcję glukozy i cholesterolu
 • substancje balastowe przyczyniają się do utrzymania zrównoważonej i zdrowej flory bakteryjnej.


MacroBalance™ jest naturalną kompozycją różnych substancji balastowych. Należą do nich:

 • łuski i nasiona Psyllium (babka płesznik) wspomagają ruchy robaczkowe jelit i regularne wypróżnianie się.
 • substancje balastowe - zbóż (owies), owoców i roślinne substancje wiążące normalizują przemiany metaboliczne czynników ryzyka we krwi i utrzymują zdrową florę jelitową.
 • chitosan - naturalny produkt ze skorupiaków morskich wiąże nadmiar tłuszczów pokarmu, powodując ich zmniejszone wchłanianie. Ten mechanizm umożliwia naturalną kontrolę wagi ciała i metabolizmu cholesterolu oraz innych tłuszczów.
 • witamina C wspomaga substancje balastowe w procesie wiązania tłuszczów, jednocześnie chroni molekuły tłuszczów przed szkodliwym utlenianiem.


Sposób użycia:

U dorosłych zaleca się podawanie dziennej dawki MacroBalance™ przed posiłkiem (ok. 30 minut), starannie rozpuszczoną w wodzie, soku czy herbacie, przy jednoczesnym uzupełnianiu ilości płynów do 2 litrów dziennie.

Vitacor Plus™ i inne Formuły Uzupełniające przyjmuje się po upływie około 1 godziny od spożycia MacroBalance™ (składnik Formuły chitosan wiąże tłuszcze pokarmowe i jednocześnie witaminy rozpuszczalne w tłuszczach obniżając ich wchłanianie w przewodzie pokarmowym).

Dawkowanie:

dorośli: 1 x dziennie 1 miarka

Opakowanie zawiera 450 g proszku.
1 miarka = ok. 15 g

1 miarka zawiera:
witamina C     100 mg
witamina A (beta-karoten)     90 mg
substancje balastowe razem:     3,59 g
błonnik owsiany     1,75 g
Psyllium     1,05 g
Chitosan     495,0 mg
Wyciąg z ziarna gumy guar     225,0 mg
Pektyny z jabłek 33,0 mg
Mączka z ziaren ceratonii 8,0 mg 

 

 

 

 

PROLYSIN C™Dr RATH


- dla wspomagania tkanki łącznejProLysinC™ jest dietetycznym środkiem odżywczym uzupełniającym codzienna dietę w składniki pozytywnie wpływające na przebieg syntezy i stabilność tkanki łącznej.

Czy wiesz, że trzecią część białek w naszym ciele stanowią molekuły kolagenu? Czy wiesz, że jedną z przyczyn nieprawidłowej funkcji poszczególnych organów, a w szczególności naczyń krwionośnych jest nieprawidłowa funkcja lub struktura kolagenu w organizmie?

Kolagen jest głównym składnikiem tkanki łącznej, służy do budowy naczyń krwionośnych, tkanki kostnej, chrzęstnej i skóry. Tworzy "biologiczną siatkę" pełniącą funkcje strukturalne, chroniące i wzmacniające dla komórek, tkanek i organów.

ProlysinC™ zawiera synergiczną kombinację trzech ważnych składników odżywczych, niezbędnych do syntezy i utrzymania stabilnej tkanki łącznej.

Witamina C jest dla organizmu niezastąpiona przy produkcji kolagenu. Czy wiesz, że organizm ludzki nie produkuje własnej witaminy C, a jedynym jej źródłem jest codzienna dieta?

Spośród wszystkich aminokwasów odpowiedzialnych za tworzenie kolagenu, szczególną rolę odgrywają: lizyna i prolina. Stanowią one podstawowe składniki strukturalne kolagenu. Włókna kolagenu są z kolei warunkiem prawidłowej budowy i stabilności tkanki łącznej. Za tworzenie biologicznej siatki włókien kolagenowych, utrzymanie jej elastyczności i trwałości odpowiedzialna jest miedź.

Lizyna jest aminokwasem egzogennym - tzn. takim, który nie jest produkowany i regenerowany we własnym organizmie i musi zostać dostarczony wraz z pożywieniem. W przypadku lizyny samo pożywienia niestety nie wystarcza, ponieważ większość produktów spożywczych nie zawiera jej wcale, lub w niewystarczających ilościach. Aminokwasem endogennym jest prolina - wytwarzana w organizmie, jednak często w ilościach niewystarczających na pokrycie potrzeb.

ProlysinC™ jest programem komórkowych składników odżywczych, niezbędnych do tworzenia i utrzymania stabilnej tkanki łącznej, który wraz z Formułą podstawową Vitacor Plus™ i Formułami uzupełniającymi stanowi warunek zdrowej funkcji komórek.

Sposób użycia:
U dorosłych zaleca się spożywanie dziennej dawki ProlysinC™ razem z posiłkami, popijając dużą ilością płynów (wody, soku, herbaty). W ten sposób składniki odżywcze są optymalnie wchłaniane i ich ilość we krwi może być utrzymywana na równym poziomie w ciągu dnia.

Dawkowanie:
dorośli: 3 x dziennie 1 tabletka

Opakowanie zawiera 90 tabletek.


1 tabletka zawiera:
witamina C 300 mg
L-prolina 150 mg
L-lizyna 300 mgTagi: suplementy
16:02, natradzik
Link Dodaj komentarz »
 
1 , 2