zdrowie, choroby, leczenie, domowe sposoby


Polityka prywatności

Kontakt

RSS
piątek, 28 grudnia 2012

Naturalna witamina C - gdzie kupić?

Ja biorę to
http://www.sanbios.pl/?9,natur-c-active
można też to
http://www.sanbios.pl/?15,natur-c-acerola-500
kupuję w sieci
suszoną aronię(allegro)
można też
żurawina suszona
dostępna w sklepach
Zbieram owoce czeremchy jesienią
Wkładam do słoika i do zamrażarki.
Do wiosny dodaję do soków, herbaty i domowych napojów albo sote z dodatkiem cukru brzozowego.

tez bralem Vitamine C z Sanbios-u.Swojego czasu polecilem ja znajomemu cierpiacemu na Zespół Tourette’a i dziwo po jakims czasie przestal brac apteczne medykamenta i powiedzial ze czuje poprawe.Moze to placebo moze i nie.
Jak na razie skonczyl mi sie zapas Aceroli i eksperymentuje z taka forma Wit C
https://www.lyposphericnutrients.co.uk/products/98-lypo-spheric-vitamin-c-livon-labs.aspx

 

Trochę o wit C
w okresie osłabienia i choroby

Wypowiedź Linusa Paulinga – dwukrotnego laureata Nagrody Nobla.

Pauling Linus Carl (1901-1994), chemik i fizyk amerykański, profesor (1931-1963) w California Institute of Technology (Pasadena), dyrektor Gates and Crellin Laboratories of Chemistry (1936-1958), profesor w University of California w Santa Barbara (1967-1969), w Stanford University (od 1974) oraz członek Center for the Study of Democratic Institutions (Santa Barbara), prezes (od 1949) Amerykańskiego Towarzystwa Chemicznego. Członek PAN (1967).

Tutaj więcej
http://www.euromentor.org.pl/autoryzacja/subskrypcja_nr200504.html
Pozdrawiam

Witaminami i ich wpływem na zdrowie człowieka zacząłem się interesować przeszło 25 lat temu. Od tego czasu nauka poczyniła wielkie postępy. Jednym z ważniejszych odkryć w dziedzinie witamin było ustalenie, że istnieje różnica między ilością danej substancji odżywczej, jaka niezbędna jest do życia człowieka (am. RDA-Recommended Daily Dietary Allowances), a ilością optymalną. Witaminy najogólniej mówiąc, charakteryzują się toksycznością tak niewielką, że przyjmowanie ich w ilościach nawet 1000 krotnie większych niż ustalone (RDA) nie jest szkodliwe. Od przedawkowania witamin jeszcze nikt nie umarł. Lekarze i dietetycy na ogół ostrzegają przed nadmiarem witamin, wskazując groźne działania uboczne. Tymczasem nie ma dowodów na to, by zbyt duża ilość tych substancji rzeczywiście była szkodliwa.

Witamina C jest pod pewnym względem specyficzna. Otóż większość zwierząt, tj. 99,9% wytwarza ją samoistnie w obrębie komórek własnego ciała i nie musi spożywać jej w pokarmach.

Zwróćmy uwagę, że w tym, co jedzą myszy, psy lub koty nie ma witaminy C. Producenci żywności dla tych zwierząt wiedzą, że muszą dodawać do niej wiele innych witamin, oprócz tej właśnie. Wśród istot żywych, które potrzebują witaminy C, są: świnki morskie, niektóre ryby i ptaki, zwierzęta z grupy naczelnych i ludzie.
Więcej szczegółów na ten temat tutaj.

Aby obliczyć jakie ilości witaminy C potrzebne są organizmowi człowieka, ustalmy najpierw, w jakich ilościach produkowana jest ona w komórkach zwierząt, które pod tym względem są samowystarczalne. Optymalna dawka dla ludzi powinna być proporcjonalna do wagi ciała.
Zwróćmy uwagę, że pożywienie małp zawiera blisko 50 razy więcej interesującej nas substancji niż żywność człowieka. Ludzie zajmujący się hodowlą małp do celów eksperymentalnych doskonale wiedzą, że podawanie zwierzętom dużych ilości witaminy C jest niezbędne. Optymalną dawkę dla małp ustalili metoda prób i błędów. Ciekawe, że w stosunku do ludzi nie poczyniono jeszcze takich ustaleń.

Ja sam zażywam 18 g witaminy C dziennie. Najbardziej odpowiada mi wodny roztwór kwasu askorbinowego i askorbinianu sodu. Istnieje także inna forma witaminy C-palmitynin askorbinowy, który rozpuszcza się w tłuszczu. Istnieje wielu zwolenników tej postaci witaminy, gdyż działa ona antyutleniająco.
Moim zdaniem, korzystniejsze jest zażywanie witaminy E, która jest antyutleniaczem rozpuszczalnym w tłuszczach i witaminy C-rozpuszczalnej w wodzie. Działanie tych obu substancji wzajemnie się uzupełnia.

Celem prowadzonych przeze mnie blisko 25 lat badań naukowych było ustalenie optymalnych dla człowieka dawek witamin. Stan wiedzy w obecnej chwili wykuje, że im więcej spożywa się witaminy C, tym lepiej dla zdrowia. Każda dodatkowa dawka ma korzystny wpływ na stan organizmu. Jeśli codziennie przyjmiesz tabletkę witaminy, to wraz z tym, co spożywasz w pokarmach, przyjmiesz jej blisko dwa razy więcej, niż wskazuje norma.

DZIAŁANIE WITAMINY C W ŚWIETLE BADAŃ NAUKOWYCH

Brytyjskie czasopismo medyczne „The Lancet” opublikowało wyniki badań przeprowadzonych wśród ludzi starszych. Stan Zdrowia osób przyjmujących witaminę C, jest dużo lepszy niż tych, którzy jej nie zażywali. Poprawę kondycji i samopoczucie zapewnia starszym pacjentom nawet niewielka dawka, tzn. 60 mg witaminy dziennie. Moim zdaniem, jeśli zwiększy się ją dziesięciokrotnie, a nawet stukrotnie, efekty będą coraz lepsze.

Literatura fachowa na temat witaminy C i lipidów liczy obecnie już blisko 250 pozycji. W ponad 80 pracach omawia się jej relacje z cholesterolem. Wyniki tych studiów są szczególnie interesujące.
Okazuje się, że przyjmowanie witaminy C przywraca do normy poziom cholesterolu osobom, u których jest on zbyt niski, utrzymuje go bez zmian tam, gdzie jest prawidłowy i obniża wszystkim tym, którzy poziom cholesterolu mają za wysoki. Witamina C podwyższa także poziom we krwi lipoproteiny dużej gęstości (HDL), czyli „korzystnego cholesterolu”. Substancja ta ma pozytywny wpływ na stan naczyń wieńcowych, gdyż wychwytuje cząsteczki cholesterolu w naczyniach krwionośnych i przenosi je do wątroby, gdzie ulegają zniszczeniu.

W 1970 roku opublikowana została moja książka „Witamina C i przeziębienia”. Podjęto wówczas wiele badań klinicznych, które polegały na podawaniu 1g witaminy osobom w różnym wieku przez 6-12 tygodni. Z 38 opublikowanych prac aż 37 potwierdziło korzystne działanie witaminy. Osoby przyjmujące witaminę C, znacznie rzadziej zapadały na choroby grypopodobne niż ci, którzy przyjmowali placebo.

Niektóre z tych badań prowadzone były w niewłaściwy sposób. Osobom skarżącym się na przeziębienie podawano np. 3g witaminy przez 3 dni i przerywano kurację. Nie zauważono wówczas pozytywnego wpływu leku. Kurację jednak należało prowadzić dłużej.

Twierdzenie, iż duże dawki witaminy C nie mają wpływu na choroby przeziębieniowe i wiele innych jest obecnie nie do utrzymania. Podtrzymuję swoją tezę, iż wszyscy powinni regularnie przyjmować tę witaminę. W chwili zaś, gdy pojawią się pierwsze symptomy choroby, należy zażyć 1g tej substancji, a następnie ponawiać tę dawkę co godzinę, aż do ustąpienia choroby.

Dzienne dawki witamin wskazane przez dr-a Linusa Paulinga:

Witamina C: 3-18g
Witamina A ( w postaci beta-karotenu): 30 000- 40 000 jednostek
Witamina B1(tiamina): 30mg
Witamina B2(ryboflawina): 30mg
Witamina B6(pirydoksyna): 50mg
Witamina B12 (cyjanokobalamina): 75 mg
Witamina E: 800 jednostek

Prof. Linus Pauling twierdził, że przyjmowanie witamin w postaci farmakologicznej (tabletek, kropelek, zastrzyków bądź kapsułek) jest nie tylko niezbędne w zapobieganiu chorobom, ale także ekonomiczne. Koszt wskazanej przez Paulinga codziennej porcji witamin jest równy cenie szklanki coca-coli.

Laureat nagrody Nobla /dwóch nagród Nobla/ pisarz, chemik i fizyk dr hab. Linus Pauling, przez całe dziesięciolecia cierpiał pod ostrzałem niezasłużonej krytyki za swoje entuzjastyczne poglądy na temat witaminy C.
Prawdopodobnie największa pogarda spotkała jego wczesne prace poświęcone przeciwrakowemu działaniu tej witaminy c.

Na próżno publikował dowody potwierdzające swoją teorie – lekarze alopaci ani o krok nie ruszyli się z wygodnie okopanych pozycji odrzucających świadectwo o potencjale witamin jako środków leczniczych. Od jakiegoś czasu sytuacja zaczęła się zmieniać na korzyść zwolenników poglądów Paulinga. W 1991 roku placówka ciesząca się renomą w świecie nauk medycznych, Narodowy Instytut Rakowy, zorganizowała sympozjum poświęcone udziale witaminy C w leczeniu chorób nowotworowych. Jednak to wciąż za mało.
Fragmenty książki „Ominąć antybiotyki” (Michael A.Schmidt i wsp.)

Krótko przed śmiercią w 1994 roku, dwukrotny laureat Nagrody Nobla Linus Pauling – napisał na temat terapii dr. Ratha (jeden z czołowych badaczy i lekarzy pasjonatów witaminy C):

O wit C garść informacji
http://www.euromentor.org.pl/autoryzacja/subskrypcja_nr200504.html

Tagi: witamina C
23:59, natradzik
Link Komentarze (1) »

Wklejam treść aukcji:

Sterownik generatora, wytwornicy srebra koloidalnego z automatycznym ograniczeniem prądu, zmianą polaryzacji srebrnych elektrod i wielu innych dogodnych funkcji.

Dlaczego warto kupić ten generator srebra koloidalnego? Bo ma ograniczenie prądu koloidu, automatyczną zmianę polaryzacji napięcia na elektrodach srebrnych oraz wiele przydatnych funkcji co pozwala na uzyskanie najwyższej jakości koloidu srebra.

 


Co wyróżnia ten generator srebra koloidalnego?

 • Duży czytelny wyświetlacz LCD o 4 liniach i 20 znakach na linię
 • Automatyczna w pełni elektroniczna (nie przekaźnikowa) zmiana polaryzacji srebrnych elektrod z ustawianym czasem przełączania polaryzacji
 • Automatyczne ograniczenie prądu procesu na poziomie ok. 1,3mA
 • Ustawiany timer procesu
 • Ustawiany próg końcowy napięcia procesu
 • Ustawiany alarm początkowego progu prądu procesu
 • Ustawiany alarm dźwiękowy automatycznego końca procesu (od timera lub napięcia progowego elektrod)
 • Historia procesu do 200 pomiarów prądu i napięcia koloidu z ustawianym czasem zapisu
 • Regulacja jasności LCD

Cechy układu generatora srebra koloidalnego

 • zasilanie w zakresie 9-24V DC (napięcia stałego z akumulatorków, baterii, zasilacza sieciowego itp.
 • pobór prądu 20mA do 50mA (w zależności od ustawionej jasności LCD)
 • zaimplementowane ograniczenie prądowe prądu koloidu na poziomie ok. 1,3mA
 • automatyczny pomiar prądu koloidu z dokładnością do dwóch miejsc po przecinku w mA
 • automatyczny pomiar napięcia koloidu z dokładnością do dwóch miejsc po przecinku dla napięcia <10V i jednego miejsca po przecinku dla napięcia >=10V
 • pomiar aktualnego napięcia zasilania
 • ustawiany timer końca procesu w zakresie 1-250 minut ze skokiem co 1m
 • ustawiany czas zmiany polaryzacji srebrnych elektrod w zakresie 5-250 sekund ze skokiem co 1s
 • ustawiany próg wyłączenia od spadku napięcia koloidu do zadanej wartości w zakresie 0,1-25 woltów ze skokiem co 0,1V
 • ustawiany alarm dźwiękowy z komunikatem początkowego prądu wody w celu ogólnej weryfikacji stężenia jonów ppm w zakresie 0,1-0,9 mili amperów ze skokiem co 0,1mA
 • ustawiany czas zapisu historii pomiarów prądu i napięcia koloidu w zakresie 1 do 9 minut ze skokiem co 1m. Pomiary zapisywane do 200 komórek pamięci. Zatem historia pomiarów może obejmować od 200 do 1800 minut wstecz
 • regulacja jasności LCD - 10 poziomów
 • możliwość włączenia i ustawienia alarmu dźwiękowego buzzera zakończenia procesu (od timera lub napięcia progowego koloidu) w zakresie 6 poziomów długości brzęczenia w okresie ok. 8 sekund
 • wyświetlacz LCD 4x20 z podświetlaniem LED z regulacją kontrastu kolor niebieski (na innej aukcji kolor czarny)
 • wymiary podstawy 8cm na 11cm. Wysokość 2,5cm. Wymiary z obudową ok. 8,3cm na 16,5cm. Wysokość 3,5cm. Na tej aukcji wersja bez obudowy.
 • sterownik dopasowany do ładnej obudowy z profesjonalnym frontem poliestrowym z okienkiem na LCD. Wersja z obudową lub czarnym wyświetlaczem na innej aukcji
 • sterownik zbudowany na bazie uniwersalnego układu do wykonywania prototypów firmy NOWOSTER

 

Menu ustawień

W sterowniku zastosowano opcję ustawień parametrów. Aby wejść do ustawień naciśnij i puść przycisk P1. Aby przechodzić do kolejny pozycji naciśnij i puść przycisk P1. Aby zmienić ustawienia danej pozycji naciśnij i puść przycisk P2. Aby wyjść z menu należy przejść dwa ekrany ustawień lub nacisnąć i przytrzymać przez ok. 3 sekundy przycisk P1.

 

Historia pomiarów

Aby wejść do historii pomiarów należy będąc w ekranie głównym (nie w menu ustawień) nacisnąć i puścić przycisk P2. Poruszanie po historii pomiarów przy użyciu przycisków P1 i P2. Aby wyjść z historii pomiarów należy nacisnąć i przytrzymać przez ok. 3 sekundy przycisk P2. Historia pomiarów może być przydatna w celu weryfikacji prądu jak i napięcia elektrolizy koloidu srebra w celu ustawienia optymalnych parametrów dla generatora koloidu srebra.

Zakończenie procesu elektrolizy koloidu srebra

Proces można zakończyć ręczne obserwując prąd koloidu i napięcie koloidu oraz mierzyć co jakiś czas stężenie jonów srebra miernikiem TDS. Jednak prezentowany generator koloidu srebra został tak zaprojektowany aby proces zakończyć automatycznie przy użyciu timera lub zadanego progu napięcia koloidu (można używać dwóch na raz a zakończenie będzie od zadziałania pierwszego dla których zostaną spełnione warunki końca procesu). Z teorii jak i doświadczenia wiadomo, że w przypadku stałego ograniczonego prądu koloidu w przypadku zwiększającego się stężenia jonów srebra musi spadać napięcie koloidu. Po uzyskaniu pewnego ustawionego progu napięcia koloidu proces zostaje przerwany automatycznie. Zostaje odłączone napięcia od elektrod srebrnych. Zamiast progu lub dodatkowo do progu napięcia koloidu można ustawić również timer. Po odliczonym czasie timera (jak czas timera dojdzie do zera) zostaje automatycznie zakończony proces i również odłączone napięcie od srebrnych elektrod. Podczas zakończenia automatycznego procesu elektrolizy koloidu srebra można ustawić alarm dźwiękowy od buzera. Po kilku elektrolizach każdy użytkownik ustali dla siebie odpowiednie parametry itp. dla których proces będzie najbardziej optymalny.

 

     
     

Galeria zdjęć:
Wersja z czarnym LCD oraz wersja z niebieskim LCD w obudowach sprzedawana jest na innych aukcjach (na tej aukcji licytowana wersja bez obudowy z niebieskim LCD).
Menu ustawień:
Ekran nr 1 - Linia: 1. Czas timera, 2. Czas zmiany polaryzacji, 3. Próg zakończenia procesu od napięcia elektrod koloidu, 4. Początkowy próg alarmu prądu koloidu (możliwe za duże ppm wody).
Ekran nr 2 - Linia: 1. Poziom jasności LCD, 2. Aktywacja i ustawianie czasu trwania buzzera w okresie ok. 8 sekund, 3. Okres zapisu historii pomiarów, 4. Zerowanie historii pomiarów
Funkcja historii pomiarów:

Porady:

Do elektrolizy używaj jak najlepszej wody destylowanej lub demineralizowanej to zawartości jonów nie przekraczających 1 ppm.

W zależności od upodobań i warunków przeważnie najlepsze właściwości koloidu srebra są na stężenia 5 do 15 ppm.

Do pomiaru stężenia używaj miernika TDS (wpisz w wyszukiwarce miernik TDS i wyskoczy trochę pozycji).

Jako elektrod używaj najlepszego dostępnego srebra (przeważnie o próbie 999, nie mniejszej) o przekroju 2-2,5mm2 lub większym. Długość dostosuj do naczynia itp. Minimum to aby zanurzenie było 8-10cm (lub więcej).

Elektrolizę przeprowadzaj najlepiej w szklanym czystym naczyniu.

Koloid srebra przechowuje najlepiej w ciemnych szklanym naczyniu w ciemnych miejscach w temperaturze pokojowej.

 

Odnośnie właściwości i zastosowaniu koloidu srebra zapraszam do przeglądu literatury.....

Uwaga 1

Sterownik jest złożony oraz przetestowany - w pełni sprawny i działający. 

Produkcja mało seryjna. W tej chwili oferowane 2 sztuki.

Uwaga 2

Treść aukcji oraz zamieszczone zdjęcia stanowią jednocześnie "dokumentację techniczną" sterownika. Proszę ją skopiować i zapisać!

Uwaga 3

Sterownik sprzedawany jest złożony bez obudowy i bez frontu. Na tej aukcji wersja z wyświetlaczem niebieskim!

Na innej aukcji wersja z czarnym wyświetlaczem jak i z obudową i frontem.

Uwaga 4

Do uzyskiwania koloidu srebra oprócz sprzedawanego sterownika należy zaopatrzyć się w drut srebrny, zasilacz i oczywiście wodę o jak najniższej zawartości jonów mierzonych w ppm. Woda ta jest najczęściej destylowana lub demineralizowana. Zawartość jonów powinna wynosić poniżej 1ppm w większości przypadków. Jeżeli ciężko taką znaleźć to 2 góra 3 ppm też się nada.

Link do sprzedawcy na allegro: http://allegro.pl/listing/user.php?us_id=22774745

23:52, natradzik
Link Dodaj komentarz »

Co leczy srebro koloidalne?

Odnośnie sezonowej epidemii grypy
Naturalne sposoby leczenia

Zewnętrznie używa się go w przypadku chorób skóry, takich jak trądzik, brodawki, rany otwarte, opryszczka, łuszczyca (Psoriasis), grzybica stóp itp. W obliczu te­go typu schorzeń zaleca się przemywanie koloidem miejsc objętych stanem chorobo­wym. Inną znaną metodą są okłady ze srebra koloidalnego. Szczególne zastosowanie mają w przypadku, kiedy mamy do czynienia z bro­dawkami, ranami ciętymi bądź z otarciami.

można kupić w aptece AG 100 ok 40 zł
albo np. tu
http://vitamarket.pl/p1071-Ag100-Srebro-Koloidalne-300-mililitrow.html
Aby było skuteczne należałoby wypić całą butelkę na raz dwa razy dziennie.
Ja w razie początków choroby piję dwie niecałe szklanki (200 ml) rano przed śniadaniem i przed snem wieczorem.Z apteki wychodzi trochę drogo dlatego
mam własny generator srebra(dostępny np. na allegro)
Od kiedy korzystam ze srebra(3 lata) przestałem chodzić do lekarza. Moja córka
także.
Zero wizyt u lekarza i w aptece. ZERO
Wszyscy którym poleciłem leczenie się srebrem to potwierdzają.
Srebra używam zamiast dezodorantu.
i na trudno gojące się rany i oparzenia.
Leczę się tylko srebrem i naturalną witaminą C.Nie tą z apteki.
Przy stanie chorobowym min 5- 10 g tj(5000 -10000 mg) dziennie
W razie pytań odpowiem

p.s
Dlaczego o tym nie słychać i nikt tego nie propaguje.
Naturalniej terapii nie da się opatentować. Jest tania i nie powoduje skutków ubocznych jak chemia apteczna
więc koncerny farmaceutyczne by na tym nie zarobiłyby.

Istotą skuteczności terapii srebrem jest stężenie roztworu(ppm)
i ilość w ml roztworu na dzień.

Ze strony
http://suplementydiety.pl/index.php?id=3
Uwaga: 1 litr srebra koloidalnego o stężeniu 1 ppm zawiera 1 miligram (1mg) srebra, zaś oczywiście jeśli koloid ma stężenie 5 ppm to zawierał on będzie 5 mg srebra. Koloid o stężeniu 4 – 5 ppm jest doskonały dla naszych celów. Pity nawet w ilości dwu szklanek (w okresie choroby)

Ja stosuję dwa razy większe stężenie tj 10 ppm

Przykłady stosowana wewnętrznego:
- Grypa, katar
- Zapalenie migdałków
- Czyraki
- Świąd odbytu
- Rzeżączka
- Dyzenteria
- Czerwonka bakteryjna
- Hemoroidy
- Obfite białe upławy
- Zapalenie pęcherza moczowego
- Zatrucie toksynami we krwi
- Błonica
- Zapalenie najądrza
- Różyczka
- Artretyzm
- Zapalenie opłucnej
- Posocznica
- Reumatyzm, cholera
- Cukrzyca
- Półpasiec
- Egzema
- Zakażenia gronkowcami, paciorkowcami
- Zapalenie żołądka
- Syfilis
- Zapalne problemy jelitowe
- Gruźlica
- Zapalenie naczyń chłonnych
- AIDS
- Malaria
- Zakażenia drożdżami
- Pasożyty krwi
- Zapalenie opon mózgowo-rdzeniowych
- Przeziębienia
- Zapalenie okrężnicy, biegunka
- Przerost prostaty
- Ostry gościec stawowy
- Koklusz, zapalenie płuc
- Dur brzuszny
ale również

- Oparzenia w tym słoneczne
- Trądzik
- Wysypka, swędzenie skóry
- Opryszczka
- Zakażenia drożdżami
- Brodawki miękkie skóry
- Zmiany skórne
- Infekcje uszu i oczu
- Ostre zapalenie spojówek
- Grzybice skóry
- Ospa wietrzna
- Zapalenie skóry
- Otwarte rany i skaleczenia
- Ukąszenia owadów
- Łuszczyca
- KurzajkiCo pomaga na grypę? W takiej sytuacji podstawą jest oczyszczenie krwi i zaaplikowanie organizmowi wysokiej dawki witaminy C. Dla jasności, nie ma mowy o witaminie syntetycznej, czy zwanej organiczną, a kupowanej w aptece, a wyłącznie naturalnej.

Witamina C –naturalnej nie można przedawkować i nie obciąża nerek. Dawka uderzeniowa w 1-3 dnia nawet do 1000 mg/dobę.
1. Owoc dzikiej róży –zmielić w młynku do kawy, a do powstałego proszku dodać wody lub kefiru bądź jogurtu. 5g proszku zawiera ok. 100 mg czystej Wit. C. Stosować 2-3 razy dziennie po 1-2 łyżeczki przed jedzeniem.
2. Kiwi –(jeden owoc zawiera ok. 80 mg wit. C, E -delta-tocomonoenol i z grupy B oraz potas, cynk, fosfor i magnez, zaliczony jest do grupy tzw. superfood), obrać (bardzo cieniutko), zmiksować (kilka sztuk), dodać płynnego miodu (najlepiej podgrzanego w kąpieli wodnej do 30 st.C)
3. Grejpfrut (czerwone odmiany) –obrać zostawiając albedo (biała wewnętrzna skórka), pokroić w cząstki i zmiksować, dodać łyżkę płynnego miodu. Zawiera rutozyd – który zatrzymuje Wit. C w organizmie.

Oczyszczanie krwi (opcjonalnie)
1. Woda z kokosa (zwana mleczkiem). W orzechu, w jednym z trzech „oczek” zrobić otwór (korkociągiem) włożyć słomkę i wypić zawartość, 4-5 razy na dobę. Zjadać miąższ z dwóch kokosów (kokosa dzielić na dwie porcje) z uwagi na zawartość oleju kokosowego (uodparnia).
2. Węgiel leczniczy (300 mg) –przez 3-5 dni przyjmować roztwór wodny z 2 tabl. (rozpuszczać w ciepłej wodzie). Jedna szklanka wody na 1 tabletkę. Stosować 2 razy dziennie. Każdego dnia podawać środek przeczyszczający (naturalny) najlepiej sok z kiszonej (nie kwaszonej!) kapusty lub wykonywać lewatywę, celem wydalenia związanych toksyn (bardzo ważne).
3. Proszek Delbet (33,3g) –MgCl2 (chlorek magnezu) –odkwasza organizm, zwiększa odporność. Po dodaniu wody powstaje sześciowodny chlorek magnezu (uwodniony) bardzo łatwo przyswajalny, ale poprzez skórę. Dlatego należy stosować go w postaci oliwy magnezowej (na skórze zachowuje się, jak oliwa). Do 33,3 g chlorku magnezu dodać tyle samo przegotowanej wody. Oliwę magnezową wmasowywać (ok. minuty) w skórę stóp i pod pachami (przy okazji działa, jak antyperspirant –neutralizuje zapach potu).

Wspomagająco
1. Inulina –prebiotyk, który stanowi biopaliwo dla probiotyków.
2. Oreganosept H97 –olejek z oregano.
3. Imbir –kłącze, działa silnie przeciwbakteryjnie, przeciwgrzybiczo, przeciwpierwotniakowo, przeciwwirusowo, przeciwroztoczowo, przeciwzapalnie, przyśpiesza procesy detoksykacji w wątrobie.
Trzy plasterki imbiru zalać wrzącą wodą i przykryte odstawić na 5-10 minut do naciągnięcia. Dodać łyżkę miodu i łyżkę octu jabłkowego, ale wyłącznie domowego wyrobu lub sok z połowy cytryny. Pić kilka (5-6) razy dziennie.

Zupa Hipokratesa pochodzi z kuracji Gersona, ale znakomicie sprawdza się przy stanach grypowych, kiedy oczyszczamy krew, bo wspomaga obciążone w tym czasie nerki.
• 1 duży lub 2 małe, świeże, organiczne pory
• 1 kg świeżych organicznych ziemniaków
• 1,5 kg organicznych świeżych pomidorów
• 800ml wody
• 1 duża cebula, organiczna
• 1 średni seler korzenny, organiczny
• 1 mały korzeń pietruszki, organiczny
• 2 ząbki czosnku
• kilka gałązek pietruszki organicznej
• szczypta soli morskiej
Warzyw nie obieramy (oprócz czosnku) tylko myjemy i szczotkujemy. Pod skórką znajduje się wiele minerałów i składników odżywczych. Przekładamy do garnka i gotujemy na wolnym ogniu przez około 3 godziny. Robimy purée (w elektrycznym blenderze lub ręcznym przecieraku do warzyw). Możemy zupę przechowywać w szczelnym pojemniku w lodówce i zużyć w ciągu nie więcej niż 48 godzin.

Oczywiście dobrze jest pamiętać o czosnku, cebuli i bardzo lekkostrawnym jedzeniu (wyeliminować zboża, mięso, rosół, nabiał –podnoszą temperaturę ciała).23:42, natradzik
Link Dodaj komentarz »