zdrowie, choroby, leczenie, domowe sposoby


Polityka prywatności

Kontakt

RSS
środa, 20 czerwca 2012

Suplementy na kontuzje kolan 

Kontuzje kolan zdarzają się nader często i występują szczególnie u piłkarzy, biegaczy oraz sportowców dyscyplin siłowych jak np. podnoszenie ciężarów. Oto niektóre suplementy, który powinny pomóc w zapobieganiu lub przeciwdziałaniu kontuzji kolan:suplementy na kontuzje kolan

Glukozamina - wzmacnia stawy, stymuluje syntezę kolagenu dostarczając do odbudowy chrząstki stawowej i ułatwiając jej regenerację. W warunkach fizjologicznych glukozamina jest syntetyzowana z glukozy. Jej niedobory objawiają się zaburzeniami biosyntezy proteoglikanów, co prowadzi do powstania zmian zwyrodnieniowych stawów. np. Artreum bez recepty.

Kolagen - jest kompleksowym, niskoenergetycznym preparatem zapewniającym szybszą regenerację ścięgien i stawów, chroniąc je przed zwyrodnieniem i zapewniając prawidłową odbudowę tkanki chrzęstnej oraz nadwyrężonych i obciążonych stawów. Preparat dostarcza pełnego kompleksu jednostek monomerycznych odbudowujących struktury powłok ciała. W związku z tym systematyczne jego stosowanie poprawia stan odżywienia oraz wygląd skóry, paznokci i włosów, OLIMP KOLAGEN AKTIV jest preparatem przeznaczonym do codziennego stosowania. Wskazane jest przyjmowanie preparatu przez okres 3-7 miesięcy.

MSM - preparat uzupełniający dietę w sulfon dimetylowy (MSM) - składnik pokarmowy, stanowiący najwartościowsze źródło bioaktywnej, organicznej siarki. Regeneruje tkankę chrzęstną, działa przeciwreumatycznie, przeciwzapalnie, przeciwbólowo, przeciwgorączkowo, przeciwalergicznie i antybiotycznie. Polecany jako profilaktyka i terapia wspomagająca chorób zwyrodnieniowych stawów, zmian przeciążeniowych, kontuzji i urazów oraz środek przyspieszający regenerację powysiłkową.

Witamina C - bierze czynny udział w procesach biochemicznych zachodzących w organizmie, jest niezbędna w biosyntezie kolagenu - tkanki łącznej występującej w chrząstce, wiązadłach, ścięgnach i kościach, zapewniając ich odporność na przerwanie i rozciągnięcie, a także elastyczność."


Dostępne preparaty zawierające owe suplementy: 


OLIMP Glucosamine (glukozamina i witamina C) 

OLIMP Kolagen Activ Plus (kolagen)

MSM forte (MSM)

VITALMAX (witamina C i cynk)
Atrox (MSM i glukozamina)

TREC Joint therapy (glukozamina, kolagen, msm)


To były najważniejsze suplementy na kontuzje kolan.