zdrowie, choroby, leczenie, domowe sposoby


Polityka prywatności

Kontakt

RSS
poniedziałek, 17 września 2012

Każda przyszła mama wie jak ważne jest monitorowanie postępów wzrostu dziecka w brzuchu. W tym celu można, a nawet trzeba posłużyć się kalendarzem ciąży. Co daje taki kalendarz? Przede wszystkim pomaga ustalić na jakim poziomie rozwoju znajduje się płód w danym miesiącu.

Dowiadujemy się więc z niego co w danym tygodniu dzieje się z naszym dzieckiem, jak się rozwija, jakie narządy i części jego ciała kształtują się w jego małym ciele. Co istotne i ważne to fakt, iż posługiwać kalendarzem ciąży może się każdy. Z pewnością z jego zawartością również z chęcią zapozna się przyszły tata. Warto bowiem wiedzieć cóż takiego dzieje się w brzuchu partnerki bądź żony.

kalendarz ciąży

Ciąża to proces bardzo złożony i skomplikowany. Nie można mieć nigdy pewności czy przebiega on prawidłowo bez konsultacji z lekarzem. Prawidłowo skomponowany kalendarz ciążowy wskaże nam jakie zagrożenia mogą negatywnie wpłynąć na zdrowie naszego dziecka i pozwoli je zawczasu zlikwidować. Zagrożeń nie wolno lekceważyć, gdyż mogą one mieć negatywny wpływ na rozwój płodu i spowodować powikłania, uszkodzenia lub inne komplikacje zdrowotne.

Przede wszystkim warto brać pod uwagę pewne czynniki wpływające pozytywnie na przebieg ciąży np. stosowanie umiarkowanego wysiłku, unikanie stresu i szkodliwych chemikaliów, racjonalne odżywianie się. Wszystkie te czynniki mają wymierny wpływ na to w jaki sposób ukształtuje się nowy człowiek. Dobry początek bowiem kształtuje jego dalsze życie w zdrowiu, sile i szczęściu.

Tagi: ciąża
10:38, natradzik
Link Dodaj komentarz »