zdrowie, choroby, leczenie, domowe sposoby


Polityka prywatności

Kontakt

RSS
wtorek, 09 października 2012

Terapia na wypadanie włosów wg Avatara z forum lysienie.info

Jak pisałem wcześniej zacząłem tracić włosy. Nie muszę pisać jak się czułem bo każdy zna takie lub podobne uczucie.
łysienie to stan patologiczny, to choroba. I tak też do tego podszedłem.
Łysienie może mieć wiele przyczyn , jednak jeżeli wyeliminować ciężkie choroby, chemioterapię itp. to pozostają nam dwa główne czynniki: zredukowana forma testosteronu oraz grzyby.
Moje objawy wskazywały na testosteron.
Jak wspomniałem wcześniej lekarstwa których szukacie są w zasięgu reki, jednak potrzeba chęci oraz wytrwałości. Człowiek jest z natury niecierpliwy i chce mieć efekty natychmiast - ja też Ale nie zawsze się tak da.
Najlepszą rośliną którą znacie jest pokrzywa a w szczególności jej korzeń.
Ktoś powie że zażywał preparaty z korzenia pokrzywy i nic. No tak , i tu muszę przyznać rację. A wiecie dlaczego? Przetwarzanie , takie jak: suszeni , gotowanie, poddawanie działaniu alkoholu niszczy cenne enzymy. Dlatego musicie pofatygować się osobiście na łąkę i powyrywać trochę pokrzywy. Korzenie należy umyć pod bieżącą zimna wodą. Części zbutwiałe wyrzucamy. Tak przygotowany produkt wrzucamy do sokowirówki. Otrzymany sok pijemy w ilości 2-3 łyżeczek od herbaty dziennie przez okres 8 tygodni. Jednocześnie tym samym sokiem nacieramy łysiejące miejsca zaraz po umyciu głowy. Najlepiej na noc.
Ja początkowo wcierałem sok codziennie przez tydzień. potem 2 razy w tygodniu. Jeżeli ktoś ma podejrzenie o grzybicę może dodatkowo wyciskać sok z korzeni łopianu. Zawiera substancje o silnym działaniu przeciwbakteryjnym i przeciwgrzybicznym.
Dodatkowo zażywajcie dwa razy dziennie po 1g witaminy C oraz następujące aminokwasy: arginina, acetylo-cysteina(ACC- dostępna w aptece) oraz lizyna. Jeśli mogę polecić witaminę C to szukajcie pod nazwą: ACEROLA. To naturalny produkt. Dobrz jest łączyć witaminę C z ex traktem z zielonej herbaty, źródłem polifenoli.
Nieocenioną Argininę kupicie w każdej aptece - jak nie mają to zamówią. Polecam preparat MEDARGIN w pojemniku. Wychodzi dużo taniej niż w saszetkach.-ok 45zł za 160g. Zażywamy około 2 miarek dziennie. Arginina poprawi mikro-krążenie podniesie wyraźnie libido:) przy okazji odtruje i zregeneruje wątrobę co jest istotne gdyż to właśnie wątroba jest odpowiedzialna za syntezę zredukowanej formy testosteronu. Dzieje się tak z wielu powodów. Jednym jest nasza dieta, jemy mięso, wędliny, jemy złe rzeczy. Jeżeli ktoś ma na tyle silna wolę powinien na okres kuracji zrezygnować z typowej kuchni i przejść na same warzywa, soki , owoce. Wszystko świeże, nie gotowane!!!! Ktoś powie ze musimy jeść białko. to nie jest prawdą , nie musimy. Tak nam wmówiono. Potrzebujemy aminokwasów a nie obcych białek zwierząt. Po zjedzeniu kotleta co się z nim dzieje? Jest rozpuszczony w żołądku a następnie poddany jest obróbce enzymatycznej w
wyniku czego białko zostaje rozłożone na aminokwasy.
Teraz z tych aminokwasów nasza wątroba syntezuje nasze LUDZKIE białka. Problem polega na tym ze spożywając mięso spożywamy wiele toksyn. Dodatkowo nasz organizm musi sie mocno napracować i zużyć sporo energii zanim rozłoży obce białko.
Dlatego po jedzeniu często jesteśmy zmęczeni. W owocach i warzywach mamy wszelkie aminokwasy, ponadto mamy cenne enzymy , które niszczeją pod wpływem temperatury.
Do diety włączcie cynk oraz wapń. Cynk polecam z Olimpu - Chela -Cynk. Jest tani ok 9zł.
Wapń zażywałem CALCENATO. Dobry i tanie preparat. koniecznie witaminy z grupy B. Polecam B compositum. Kosztuje kolo 3zł i zawiera dobre ilości substancji czynnych 2 x dziennie po jednej wystarczy.
W pierwszym tygodniu każdego dnia wypijamy 1 krople jodyny w dowolnej ilości wody . Zaznaczam JEDNĄ.
Jeżeli ktoś się boi może zażywać morszczyn w ilości 1/4 łyżeczki od herbaty 1 x dziennie przez 7 dni. Nie jest to wskazane dla ludzi z nadczynnością tarczycy.
Witamina C jest absolutnie niezbędna do syntezy kolagenu. Podobnie jak lizyna i prolina.
Wątroba naczelnych nie produkuje witaminy C. Pies , kot , szczur produkują jej około 2 gramów na dobę. Człowiek niestety nie. Dlatego musimy każdego dnia uzupełniać jej niedobory. Ktoś mi powie że je cytrynę .
A ile jest tam witaminy C? W 100g cytryny znajduje się ok. 80mg witaminy C. Do zdrowego funkcjonowanie potrzebujemy minimum 1g na dobę. Czyli musielibyśmy zjadać ok. 1kg cytryn zakładając że zerwaliśmy je z drzewa a nie zakupiliśmy w hipermarkecie.
Nie jest w interesie przemysłu farmaceutycznego abyśmy byli zdrowi – to jest biznes jak każdy inny a kto uważa że jest inaczej to jego sprawa.
Generalnie ludzkość cierpi na chroniczny niedobór witaminy C oraz witamin z grupy B,
Mamy olbrzymie niedobory wapnia i jodu.
Reklamuje się mleko jako produkt zdrowy , tymczasem ze względu na zwartość przeciwciał wywołuje w organizmie człowieka odczyny zapalne. W konsekwencji jest alergia, choroby krwi oraz odwapnienie kości – osteoporoza. Chcecie być zdrowi to wyłączcie z diety mleko Nie jedzcie ani nie pijcie niczego co zawiera as partam – słodzik.. A więc wszelkie napoje LIGHT, gumy do żucia, jogurty LIGHT. Aspartam to trucizna!!!


Zdaję sobie sprawę że zrywani pokrzywy może być kłopotliwe. Możesz stosować gotowy korzeń zakupiony w aptece, jednak nie będzie miał takiej skuteczności. W korzeniu występują sterole ,natomiast pozostała część rośliny praktycznie w śladowych ilościach. Możesz sobie zrobić wypad za miasto , nakopać pokrzywy , zmiksować i przechowywać w lodówce. Możesz dodać odrobinę wódki jako środek konserwujący. Jeżelli jednak chcesz stosować korzeń suszony, to zmiel go na proszek w młynku elektrycznym do kawy. Tak zmielony korzeń jemy w ilości jednej płaskiej łyżeczki od herbaty w 2-3 dawkach podzielonych.
Jeszcze słowo o witaminie C. Dobrze zauważyłeś ze musimy ją jeść codziennie. Sama witamina C jest bardzo dobra , jednak jej działanie potęguje dodatek flawonoidów - efekt synergii. Najskuteczniejsze okazały się katechiny zawarte w zielonej herbacie. Jednak jest kłopotliwe wypijanie kilkunastu filiżanek dziennie, dlatego wygodnie jest kupić extrakt w postaci suplementu. Ja kupowałem z Olimpu. Jedna kapsułka dziennie wystarczy. Dlaczego witamina C jest taka ważna? Ponieważ jest absolutnie niezbędna do syntezy kolagenu. Kolagen niczym zbrojenie w betonie utrzymuje nasz tkanki. W wyniku przewlekłych niedoborów, struktury kolagenowe ulegają degeneracji. Naczynia i tkanki tracą elastyczność , dochodzi do drobnych krwawień na początku. Oczywiście organizm się broni i " zalepia" takie ubytki cholesterolem. Tak więc podniesiony poziom cholesterolu to wynik a nie przyczyna choroby.
Badania pokazały ze kilkumiesięczna suplementacja Vitamina C , lizyna, prolina oraz flawonoidy, powodowała odbudowę struktór kolagenowych i spadek poziomu cholesterolu to wartości prawidłowych. Z chwilą kiedy naczynia zostały " naprawione" wątroba automatycznie zmniejszyła synteę cholesterolu. A co w takiej sytuacji robi lekarz? Panie Kowalski!!!!! To jest niedposzcalne!!! Pan natychmiast musi się leczyć , inaczej pan umrze. I co robi Kowalski? Kowalski jet przestraszony a lekarz przepisuje statyny, ktore blokują syntezę cholesterolu. Pacjent wykonuje badania kontrolne i widzi w jaki cudowny sposób spadł mu cholesterol. jednak w tym momencie powinien się bać. Wątroba nie produkuje cholesterolu a więc organizm nie ma czym " łatać" żył. I wtedy sięga po inny materiał - po wapń z kości. I co teraz się dzieje? Ścianki naczyń pokryte są warstwoą złogów cholesterolowych i teraz na dodatek wapniowych. CO to oznacza nei muszę mówić. A wystarczyło by aby ludzie dostarczali w diecie tylko witaminę C a ilość zawałów i udarów spadła by drastycznie w ciągu kilku lat. BIG-PHARMA nie jest zainteresowana takim obrotem rzeczy. Od 1 stycznia 2010 UE planuje wprowadzić tzw CODEX ALIMENTARIUS , który to kodeks ustala dzienne normy żywieniowe. Dla przykładu podam że rekomendowana dawka witaminy C wynosi 60mg na dobę!!!!! To jest kpina. Małpy w zoo dostają po 2 - 3 gramy jako dodatek do pożywienia ponieważ w przeciwnym wypadku zaczynają chorować.
Zdrowe struktury kolagenowe to podstawa zdrowia , również dotyczy to naszej odporności na infekcje. Jak się rozprzestrzenia infekcja w organiźmie? Bakterie produkują enzymy tzw. metalo -proteinazy i te enzymy dosłownie tną struktury kolagenowe po to by móc się rozprzestrzeniać po całym organizmie. To samo dotyczy nowotworów. Ludzi nie umierają od jednego guza ale na wskutek przerzutów. Komórka nowotworowa " wypuszcza" metastazę niczym satelitę. Ale by ta mogła popłynąć z obiegiem krwi musi najpierw dostać się do naczynia, I znowu podobnie jak w przypadku infekcji , komórka nowotworowa wytwarza enzym którym "tnie" włókna kolagenowe naczyń. Wycina sobie przejście do krwiobiegu. Teraz płynie sobie po całym organizmie , następne osiada na ścianie jakiegoś naczynia i zaczyna je trawić. W ten sposób dostaje się do następnego narządu. itd. Witamina C wzmacnia i naprawia ubytki w kolagenie. Lizyna blokuje meatalo-proteinazy a więc uniemożliwia bakterii czy komórce nowotworowej na penetrację naczyń czy ścian komórek. Prolina to główny budulec kolagenu. Polifenole zielonej herbaty potęgują działanie witaminy C . To tak bardzo ogólnie.


Moja dieta to nieregularne odżywianie.
Staram się nie jeść produktów typu fast food.
Wykorzystuje porę letnią i staram się jeść jak najwięcej owoców i warzyw.
Nieocenione są zielone rośliny. Szpinak, sałata, dwa razy w tygodniu kilka listków mlecza. Jest gorzkawy w smaku ale zawiera cenne substancje. Zrywamy najmłodsze części. Morele to doskonałe źródło mikroelementów.
Starajcie się podjadać surowe warzywa i ich soki. Pieczarki nadają się doskonale do jedzenia na surowo. 2, 3 sztuki dostarczą sporo kwasu foliowego .
Każdego dnia witamina C -acerola lub nasza zwykła polska tab. 0,5g.
Dziennie 1-1,5g czyli 2, 3 tabletki 0,5g.
Jest tez musująca 1000mg ale absolutnie odradzam -ASPARTAM!!!
Arginina - normalnie zażywałem ją każdego dnia po 2 miarki. Po skończeniu opakowania przerwa na miesiąc. Normalnie w okresie zdrowia zażywam argininę 2-3 razy w tygodniu po jednej miarce.
To samo tyczy lizyny - ok 1g dziennie.
Acetylocysteina ACC - dostępna w aptece. Zażywamy ją w dawce ok 100mg i to 2 razy tygodniowo. Podnosi poziom glutationu w wątrobie.
Zielona herbata -ekstrakt jedna kapsułka dziennie wystarcza.


Siemię lniane to bardzo dobry suplement, tylko trzeba pamiętać że mielimy je tuż przed spożyciem. Nie wolno przechowywać zmielonego siemienia ponieważ prawie natychmiast utlenia się i może spowodować więcej szkód niż pożytku.
Wiele osób skarży się na zaburzone libido jako efekt zażywania steroli roślinnych. Jednoczesne spożywania argininy, może neutralizować ten efekt. Polecam mocno argininę w ogóle, nie tylko jako środek zwiększający libido, ale ten doskonały aminokwas ma bardzo szerokie spektrum działania. Pamiętajcie że chroni wątrobę, wzmacnia układ krążenia , daje dobre wyniki w jaskrze w zatruciu ciążowym i wiele wiele innych.


1 tabletka Bodymax Plus zawiera:
Witamina A - 800 mcg - 100 % RDA
Witamina B1 (tiamina) - 1,5 mg - 107 % RDA
Witamina B2 (ryboflawina) - 1,7 mg - 106 % RDA
Witamina PP (niacyna) - 19 mg - 106 % RDA
Witamina B5 (kwas pantotenowy) - 6 mg - 100 % RDA
Witamina B6 - 2,2 mg - 110 % RDA
Witamina B9 (kwas foliowy) - 200 mcg - 100 % RDA
Witamina B12 - 2 mcg - 200 % RDA
Witamina C - 60 mg -100 % RDA
Witamina E - 10 mg - 100 % RDA
cynk - 15 mg - 100 % RDA
miedź - 2500 mcg
mangan - 3,8 mg
chrom - 40 mcg
molibden - 45 mcg
żelazo - 10 mg - 71 % RDA

Ten preparat jest drogi dlatego polecałem zwyczajna witaminę B COMPOSITUM - kosztuje 3łz i zawiera: witamina B1 3 mg, witamina B2 5 mg, witamina B6 5 mg, witamina PP 40 mg, wapnia pantotenian 5 mg.
Zwróć uwagę na poziom witaminy C w Bodymax - Witamina C - 60 mg -100 % RDA. To jest kpina, 60mg!!!! Szczur produkuje ok 1500mg na dobę. Pies , kot - 2500mg i koza rekordzistka 21.000mg (21g) Tymczasem nam ludziom rekomneduje się 60 mg. To jest skandal. UE wprowadziła tzw normy żywieniowe i chce je narzucić od 1 stycznia 2010. Ma się to nazywać Codex Almentarius. Ten kodeks obejmuje normami witaminy, mikroelemnety , aminokwasy i inne. Codex chce decydować o tym ile nam przysługuje danego składnika. NIe będziesz mógł kupić w aptece witaminy C w wiekszej dawce jak 60mg. Chyba ze na receptę. Kazdy kto będzie chcial sprzedawać suplementy będzie musiał zapłacić za bardzo kosztowne badania