zdrowie, choroby, leczenie, domowe sposoby


Polityka prywatności

Kontakt

RSS
piątek, 16 maja 2014

Czy mleko jest zdrowe? To mleko, które jest dzisiaj w sklepach to trucizna. Jeśli bardzo lubisz i „musisz” to już lepiej pij mleko KOZIE, ale w przypadku choroby sugerowałbym jednak rezygnację z mleka. Mleko krowie zawiera kazeinę, a ta nie jest trawiona przez człowieka powyżej 3 roku życia.


Pamiętacie kampanię reklamową „Pij mleko będziesz wielki” ? Ciekawe kto sponsorował tę głośną kampanię reklamową mleka w mediach? Bo nie była to reklama konkretnego producenta, tylko reklama mleka „w ogóle” jako takiego. A od kiedy to produkty zdrowe i znane od lat wymagają reklamy w mediach? Chyba, że to taka sama ukryta „broń biologiczna”, jak wiele innych produktów wciskanych ludziom, a chorobotwórczych ?

Jogurty, twarogi, sery pleśniowe, czyli produkty z mleka w połowie przetworzone już lepiej trawimy, jako, że są po częściowej fermentacji, ale mleko jako takie szkodzi i nie ma żadnych wartości odżywczych (wypłukuje wapń).

W sklepie nie ma przecież tego mleka od krowy, wskutek pasteryzacji jest to mleko wyjałowione ze wszystkich bakterii, także tych, które pomogłyby w jego ewentualnym trawieniu.
Natomiast mleko UHT (po kolejnej obróbce termicznej) to niemal woda zabarwiona na biało, niestety kazeina w nim pozostaje, której nasz organizm nie trawi. Czyli przez lata niestrawiona kazeina oblepia wszystkie wewnętrzne narządy człowieka, powoli, stopniowo, latami… aż spowoduje problem zdrowotny trudny do odwrócenia, a często nawet do prawidłowego zdiagnozowania, takie coś jak „wielonarządowe oblepienie kazeiną” całego przewodu pokarmowego.

Warto obserwować zwierzęta, bo one nie są zmanipulowane reklamami producentów i nikt im mózgów nie pierze od setek lat. Matka ssaka karmi młode mlekiem WŁASNYM, a nie od krowy, a gdy wykarmi malucha, to ten potem pije WODĘ.

To samo dotyczy ludzi. Tylko, że cały przemysł by padł, a pewne grupy ludzi straciłyby dochody, więc wciskanie ludziom NIEPOTRZEBNEGO im produktu idzie pełną parą. Mleko krowie człowiekowi dorosłemu nie jest potrzebne, a nadto ewidentnie mu SZKODZI, bo z wiekiem zanika enzym, który trawi kazeinę.

Tagi: mleko
12:50, natradzik
Link Komentarze (3) »
piątek, 07 lutego 2014

Co pomaga na osteoporozę? Jakimi produktami wspomagać walkę z chorobą? Oto kilka przykładów łatwo dostępnych produktów.

1) Skorupki od jajek mają podobny skład co kości i zęby i są gotowym budulcem łatwo przyswajalnego wapnia. Skorupki po jajkach (na twardo np) rozdrabniamy, mielimy w młynku do kawy na proszek i dosypujemy do jedzenia. Ilość to minimum łyżeczka dziennie.
2) Krzem organiczny jest konieczny do budowy każdej tkanki, trzeba jeść kaszę jaglaną, kapustę albo kupić w aptece (najlepiej taką bez dodatków)
3) Olej kokosowy, oczywiście nierafinowany, nieoczyszczony i koniecznie bez dodatków lub ewentualnie owoc kokosa na ogólne wzmocnienie organizmu. Olej kokosowy podnosi odporność i siłę organizmu do walki ze wszystkim, zawiera też kwas laurynowy, ten sam co w mleku matki.
4) Wywar z siemienia lnianego: „Do garnka z przykrywką wsypać szklankę siemienia lnianego, zalać 3 litrami wrzątku, gotować 2 godziny pod przykryciem na małym ogniu. Odstawić i poczekać jak płyn osiągnie temperaturę ciała. Pić jak najczęściej (1-1,5 litra na dobę) przez 2-3 tygodnie. Podczas picia wywaru z siemienia lnianego z organizmu wydalane są toksyny, pierwiastki promieniotwórcze i inne szkodliwe związki.”

Jeszcze kilka słów o oleju kokosowym. Zawiera on witaminę B2, B6, C i E oraz kwas foliowy, potas, wapń, magnez, fosfor, żelazo, sód i cynk. Jest bogaty w nasycone kwasy tłuszczowe: kwas laurynowy, mirystynowy, palmitynowy, kaprylowy, kaprynowy, stearynowy, kapronowy. W przypadku braku mikroelementów: witamin A, D, E i K, wapnia lub magnezu przyjmowany wraz z zawierającymi je produktami bądź suplementami olej kokosowy przyspieszy ich przyswajanie i sprawi, że niedobory zostaną szybciej uzupełnione. Odpowiednia dawka oleju kokosowego stosowanego w celach leczniczych to 3 – 4 łyżki dziennie, co odpowiada dawce kwasów tłuszczowych otrzymywanej dziennie przez niemowlę z mleka matki. Najlepszym rozwiązaniem jest przyjmowanie oleju po łyżce podczas posiłków.


poniedziałek, 20 stycznia 2014

Jak zapobiegać wadom postawy u dzieci? Należy zrobić wszystko co możliwe, by Twojemu dziecku nie groziły wady postawy. O kręgosłup i stopy małego dziecka należy szczególnie dbać, gdyż między czwartym a szóstym rokiem życia (wiek przedszkolny), decyduje się, czy zdoła ono uniknąć problemów z postawą. Właśnie w tym wieku kształtują się prawidłowe, fizjologiczne krzywizny kręgosłupa. Są one niezbędne dla przyszłego właściwego funkcjonowania w dorosłym życiu.

Prawdą jest, że:


- Stół i krzesło powinny być dopasowane do wzrostu
Kilkulatek zaczyna spędzać stopniowo coraz więcej czasu siedząc przy stole. Z tego powodu plecy, ramiona i stopy dziecka muszą mieć jak najlepsze i solidne oparcie. Jeśli brak małych mebelków to dziecko może również siedzieć przy stole, ale na krześle z podłokietnikami. Koniecznie należy także podstawić dziecku pod nogi stołeczek po to, aby mogło wesprzeć na nim stopy.

- Najlepszy dla kształtowania właściwej postawy jest ruch na świeżym powietrzu
Aktywność fizyczna pomaga rozwijać układ mięśniowo-szkieletowy. Tlen odżywia mięśnie, a słońce pobudza wytwarzanie witaminy D wzmacniającej stawy oraz kości.

- Niewskazane jest noszenie przez dziecko butów po starszym rodzeństwie
Wnętrze obuwia praktycznie zawsze dostosowuje się kształtem do stopy pierwszego właściciela, więc wszelkie wgniecenia będą trwałe. Jeżeli buty są noszone przez drugie dziecko, jego stopa musi przybrać kształt stopy poprzednika. A ponieważ intensywnie rośnie, jest silnie podatna na zniekształcenia. Dlatego też noszenie przez małe dziecko używanych butów (nawet po kimś, kto miał prawidłowo ukształtowane stopy) jest bardzo niezdrowe.

- Uwagi w stylu „nie garb się" oraz „siedź prosto" nie skutkują
Częste upominanie zwykle przynosi dokładnie odwrotny skutek. W momencie nieobecności rodzica dzieci najczęściej powracają do niedobrych nawyków. Najlepiej jest pokazywać na swoim przykładzie, jak powinno się prawidłowo siedzieć. Kilkulatki uczą się najszybciej, gdy mogą naśladować zachowania osób dorosłych.

- Dziecko, które się garbi, musi dużo pływać
Tak, ponieważ pływanie bardzo równomiernie rozwija wszystkie mięśnie, bez powodowania przeciążeń i urazów. Pływać w zasadzie można bez ograniczeń, o ile Twoje dziecko nie cierpi na schorzenia laryngologiczne np. problemy z uszami. Dla kilkuletniego dziecka niewskazane są natomiast dyscypliny, które wymagają dźwigania i te angażujące silniej jedną stronę ciała, np. tenis stołowy czy ziemny.

Nieprawdą jest, że:


- Chodzenie boso może być dla dziecka niezdrowe
Jest wręcz przeciwnie. Dziecko powinno codziennie pobiegać boso, gdyż jest to najlepsza gimnastyka dla stóp. W domu może chodzić po miękkiej wykładzinie, latem po trawie i piasku. Grube skarpetki antypoślizgowe są nawet lepsze niż znoszone kapcie. Należy jednak unikać częstego chodzenia po twardej, terakotowej podłodze.

- Dziecko powinno nosić buty i wkładki ortopedyczne
Dziecko, którego stopy rozwijają się prawidłowo, nie wymaga korygujących butów ani wkładek, gdyż mogą mu zaszkodzić. O tym czy maluch powinien nosić takie buty oraz wkładki decyduje wyłącznie ortopeda, dobierając je do konkretnej wady.

- Dziecko powinno spać na bardzo twardym materacu
Nieprawda. Powoduje to przykurcze oraz napinanie mięśni. Niewłaściwy będzie też materac zbyt miękki, ponieważ dziecko się na nim zapada, co powoduje pogłębianie się ewentualnych wad. Jak dobrać materac dla dziecka? Gdy maluch leży na plecach, należy wsunąć dłoń pod odcinek lędźwiowy (nad pupą). Twoja dłoń powinna natrafić na lekki opór. Jeśli możesz poruszyć nią swobodnie to materac jest zbyt twardy, a gdy wsuwasz ją z trudem to zbyt miękki.

- Urządzenia typu „pajączek" najlepiej korygują postawę
Zakładane na plecy szelki mają za zadanie wymuszać prostowanie pleców. Niewiele małych dzieci zgodzi się na tak daleko idące ograniczenia, gdyż żywiołem kilkulatka jest zabawa oraz ruch. Bardziej sensownym pomysłem byłoby kupienie dużej, nadmuchiwanej piłki gimnastycznej. Dziecko siedząc na takiej piłce próbuje utrzymywać równowagę. Napina i rozluźnia wówczas mięśnie, które są odpowiedzialne za prawidłową sylwetkę.

- Kijek wsunięty pomiędzy łopatki dziecka zapobiega garbieniu
Daje to wręcz odwrotny skutek, gdyż łopatki dziecka są ściągnięte w sposób nienaturalny, głowa pochylona, ramiona podniesione, a plecy zaokrąglone.


piątek, 08 listopada 2013

Jak uzdatniać wodę? Woda nie traci swoich właściwości nigdy jak nie działają na nią czynniki zewnętrzne. A jak wiadomo woda zachowuje pamięć i można ją programować. Na pewno nie przechowuj wody w butelkach plastikowych. Najlepsze są naczynia z gliny z wrzuconą srebrną monetą. Po jakimś czasie woda ta będzie niesłychanie zdrowa. Można uzdatniać też wodę MMSem.

 

Jak uzdatniać wodę jest tutaj fajny film o technikach przetrwania i ile trzeba gotować by woda pozbyła się w większości bakterii w wodzie.

 

Film Woda - niezwykła substancja:

Rzecz o tym jakie tajemnice kryje w sobie zwykła - niezwykła woda. Odkrywamy coś, co nasi praprzodkowie wiedzieli i było to dla nich oczywiste. Czy woda ma pamięć? Jak wpływa na nas i jak my możemy wpłynąć na nią?
Bardzo ciekawy film. Składa się z wypowiedzi wybitnych naukowców - badaczy z Rosji (m.in. Korotkov), Japonii (Emoto), Kazachstanu, Szwajcarii, Izraela, USA, Anglii, Austrii, Argentyny, Chin i Tybetu, którzy przedstawiają wyniki swoich badań nad wodą.

Tagi: woda
18:27, natradzik
Link Komentarze (1) »
1 , 2 , 3 , 4 , 5 ... 10