zdrowie, choroby, leczenie, domowe sposoby


Polityka prywatności

Kontakt

RSS
wtorek, 08 października 2013

Grzybica paznokci jest w stanie zaatakować zarówno paznokcie u nóg jak i u rąk. Zwykle grzybica pojawia się najpierw tylko na jednym paznokciu. Nie jest trudno ją zauważyć, bo paznokieć zaczyna zmieniać stopniowo kolor i staje się żółto-biały. Następnie robi się kruchy,  pogrubiony i wygląda bardzo nieestetycznie. W zaawansowanej postaci choroby płytka paznokciowa zaczyna się odwarstwiać od łożyska paznokcia. Powstaje pod nim puste miejsce. Palec staje się bolesny, wrażliwy na najmniejszy ucisk, a wtedy nawet najwygodniejsze buty mogą powodować ból.

Jak leczyć grzybicę paznokci?

grzybica paznokciW przypadku grzybicy paznokci obowiązuje zasada, że im wcześniej leczeniem zajmie się specjalista dermatolog, tym mniej choroba zniszczy nasze paznokcie. Kuracja rozpoczyna się od leczenia kremami lub maściami przeciwgrzybicznymi. Trwa ona zazwyczaj około kilku-kilkunastu tygodni. Jeśli jednak okaże się, że to nie wystarcza to przez trzy miesiące trzeba przyjmować leki doustne. Natychmiastowe leczenie zapobiegnie zakażeniu pozostałych paznokci, a czasami konieczności chirurgicznego usunięcia zajętych płytek paznokci. W czasie leczenia trzeba koniecznie krótko obcinać paznokcie, gdyż łatwiej jest wtedy zabezpieczać przed infekcją narastającą nową płytkę.
Aby zapobiec nawrotom grzybicy paznokci szczególnie istotne jest noszenie wygodnego i przewiewnego obuwia, a także bawełnianych skarpet. Należy również stosować się do wszystkich zasad, które chronią przed zakażeniem grzybicą stóp. Nie leczona lub późno zauważona rozprzestrzenia się też na paznokcie u rąk i szybko je niszczy.

Każdy rodzaj grzybicy trzeba leczyć.
Samodzielnie można próbować leczyć grzybicę paznokci stóp za pomocą dostępnych bez recepty środków nie dłużej niż przez dwa, trzy tygodnie. Jeśli kuracja okaże się nieskuteczna, należy koniecznie zgłosić się do dermatologa. Zaawansowana choroba wymaga leczenia doustnymi lekami przeciwgrzybicznymi, które są dostępne tylko na receptę.
Grzybicy stóp nie wolno lekceważyć. To ona właśnie poprzedza pojawienie się grzybicy paznokci stóp, a nawet dłoni.
Pozbycie się grzybicy na paznokciu jest zadaniem trudnym, wymaga sporo czasu i cierpliwości. Leczenie musi trwać aż do momentu, gdy stary paznokieć zostanie całkowicie zastąpiony nowym.
Warto też wiedzieć, że grzybica paznokci zazwyczaj pojawia się najpierw na jednym paznokciu, natomiast gdy zaatakuje wszystkie, może to oznaczać, że chorujemy na jakąś poważną, ogólnoustrojową chorobę np. nowotwór.


Tagi: grzybica
15:07, natradzik
Link Komentarze (2) »
niedziela, 18 sierpnia 2013

Słońce leczy - czy faktycznie? Opalanie się zmniejsza ryzyko raka Prof. Michael Holick musiał zrezygnować z posady w klinice dermatologicznej Boston University, gdy rok temu odważył się powiedzieć, m.in. dla „Wprost”, że słońce nie zabija, lecz pomaga leczyć wiele groźnych chorób, nawet nowotwory.

Dziś podobnego zdania jest coraz więcej specjalistów. American Cancer Society wycofało się z wcześniejszych zaleceń bezwzględnego unikania słońca. Niektórzy lekarze uważają nawet, że bez żadnych zabezpieczeń (odzieży ochronnej i olejków do opalania) można w południe przebywać na słońcu przez 15 minut, co do niedawna było uważane za herezję.

Dermatolodzy, wspierani przez firmy kosmetyczne produkujące kremy do opalania, uznali promieniowanie ultrafioletowe za jeden z najniebezpieczniejszych czynników rakotwórczych, oprócz azbestu, palenia tytoniu i promieniowania jonizującego. Teraz te ustalenia wydają się mocno przesadzone. Słońce nie wywołuje raka, a unikanie światła słonecznego jest bardziej szkodliwe niż umiarkowane opalanie się – nawet bez kremów ochronnych. Z badań prof. Edwarda Giovannucciego z Harvard University wynika bowiem, że na każdy przypadek nowotworu skóry spowodowany nadmiernym opalaniem się przypada aż 30 zachorowań na raka związanych z niedoborem słońca!

Słońce leczy - ochrona przed rakiem


Angielscy lekarze już w czasach kolonialnych zauważyli, że u cierpiących na łuszczycę Europejczyków nawroty choroby występują rzadziej, gdy przebywają oni w Indiach lub w południowo-wschodniej Azji. – Dziś kilkadziesiąt schorzeń leczy się w dermatologii różnego typu promieniami słonecznymi – mówi prof. Andrzej Kaszuba z Uniwersytetu Medycznego w Łodzi (do leczenia łuszczycy stosuje się lampy emitujące silne promieniowanie ultrafioletowe UV-A). Światło wzmacnia również odporność organizmu, poprawia samopoczucie i pomaga leczyć zaburzenia psychiczne, o czym przekonywał już Hipokrates. Leczenie depresji daje lepsze efekty, gdy chorzy w ciągu dnia przebywają w nasłonecznionych pomieszczeniach (od strony południowej). Badania wykazały, że pod wpływem światła zwiększa się w organizmie poziom neuroprzekaźników wpływających na samopoczucie, takich jak serotonina. – Nie uciekam przed słońcem, wręcz przeciwnie – korzystam z niego, kiedy tylko mogę. Po całym dniu treningu na słońcu odczuwam przyjemne zmęczenie i świetnie zasypiam – mówi Mateusz Kusznierewicz. Aldona Kamela-Sowińska uważa, że dzięki przebywaniu na słońcu nigdy nie chorowała. – Zawsze wyjeżdżam do ciepłych krajów i stosuję tylko lekkie środki ochronne. W tym roku jadę na Dżerbę i to w lipcu, kiedy jest tam upalnie – mówi była minister finansów. Słońce pobudza wytwarzanie w skórze aktywnej formy witaminy D, która wzmacnia organizm i chroni przed różnymi chorobami, również nowotworami. Kobiety, które mają w organizmie wysoki poziom tej witaminy, są mniej zagrożone rakiem piersi, rzadko też cierpią na napięcie przedmiesiączkowe. Mężczyźni przebywający na słońcu co najmniej 20 godzin tygodniowo dwukrotnie rzadziej niż inni chorują na raka prostaty. Z kolei osoby, które często się opalają, są o 30-40 proc. mniej narażone na chłoniaki, nowotwór złośliwy układu chłonnego – wykazały badania specjalistów Instytutu Karolinska w Sztokholmie. Odpowiednio wysoki poziom witaminy D pomaga nawet leczyć nowotwory! Specjaliści Uniwersytetu Meksykańskiego w Albuquerque wykazali, że słońce zwiększa szanse przeżycia chorych na czerniaka, bo sprawia, że nowotwór staje się mniej agresywny.

Używanie oleju rokitnikowego sprawia, że nie tylko ochronimy skórę przed poparzeniem, ale też opalimy się na ładny brązowy kolor z pominięciem fazy „czerwonego raka”, a nadto skóra nie będzie obłazić, a ewentualnie lekko złuszczy się nie pozostawiając nieestetycznych przebarwień.

A Panie, które chciałyby mieć brzoskwiniową karnację skóry bez opalania powinny smarować twarz olejem z rokitnika lub dzikiej róży, zwanymi olejami młodości, bo spowalniają proces starzenia się, niwelują zmarszczki, blizny i uelastyczniają skórę.czwartek, 01 sierpnia 2013

Porady na bóle stawów spowodowane chorobą lub urazem.
Po pierwsze nie dopuść do nadwagi. Jeśli cierpisz z powodu bólu stawów, zadbaj o prawidłową wagę ciała. Każdy dodatkowy kilogram, który dźwigasz, nadmiernie je obciąża i wywołuje ból.

Stawy, w których toczy się stan zapalny są spuchnięte, zaczerwienione, obrzęknięte i bolesne. Ich zesztywnienie utrudnia wykonywanie codziennych czynności. Z kolei ból stawu objętego chorobą zwyrodnieniową bywa bardzo silny, powodujący całkowite unieruchomienie. Nasila się szczególnie po przeciążeniu stawu np. dłuższym chodzeniu lub staniu. Bolesność stawu może być też spowodowana stłuczeniem lub innym urazem.

Co pomaga na bóle stawów?

Bóle stawów złagodzą leki przeciwbólowe w postaci tabletek np. paracetamol i jego pochodne, niesteroidowe leki przeciwzapalne np. z ibuprofenem. Ból zmniejszy też wsmarowywanie maści i żeli przeciwbólowych lub rozgrzewających np. Naklofen żel, Voltaren. Można też przyjmować środki, które stymulują odbudowę tkanki chrzestnej, łagodzą dolegliwości reumatyczne a także hamują proces niszczenia chrząstki stawowej, np. preparat 4Flex, Artro Protect max. Jednak tego rodzaju środki, chociaż są do kupienia bez recepty, powinien dobrać ci lekarz. Nie przynoszą natychmiastowej poprawy.To kuracje wymagające stosowania przez kilka miesięcy.

Co można stosować zamiast tabletki na bóle stawów?


Niesteroidowe leki przeciwbólowe niszczą przewód pokarmowy i mogą wywoływać chorobę wrzodową żołądka. Dlatego trzeba stosować je bardzo ostrożnie, nawet jeśli są dostępne bez recepty. W przypadku choroby zwyrodnieniowej stawów ulgę przynosi fizykoterapia. Przy mniejszych dolegliwościach mogą to być ciepłe okłady borowinowe, parafina czy naświetlanie lampami. W okresach zaostrzenia choroby pomaga leczenie niskimi temperaturami np. bioterapia. W przypadku chorób reumatycznych ważna jest rehabilitacja.

Kiedy iść do lekarza z bólem stawów

Im szybciej trafisz do lekarza, tym więcej będzie mógł zrobić dla chorego stawu. W przypadku kontuzji potrzebna będzie ci pomoc chirurga lub ortopedy. Ból w okolicy kciuków (obu jednocześnie) powodujący, że nie możesz np. odkręcić słoika to objaw, o którym musisz powiedzieć reumatologowi. Trzeba zrobić badania krwi, aby wykluczyć Reumatoidalne Zapalenie Stawów (RZS). Ze zwyrodnieniowymi bólami stawów np. biodra idź do ortopedy.


09:53, natradzik
Link Komentarze (1) »
piątek, 26 lipca 2013

Leczenie prądem Zapper. W filmie tym autor książki 'Łańcuch Życia" opowiada o zapperach. Generatory Zdrowia "Nunczako", bo tak brzmi ich pełna nazwa, są skonstruowane według projektu dr Huldy Clark. Jan Taratajcio dodał szereg inwencji, jak np. podzielił pasmo częstotliwości eliminujących pasożyty na trzy części, poprawiając skuteczność zappowania. Jego Bio-zapper podnosi poziom witalności człowieka, poprzez przekazywanie energii życia - orgonu z gleby, wprost do ciała. Najważniejsze jest jednak to, że zappery Jana Taratajcio są bardzo tanie, przez co dostępne dla każdego.

 Leczenie prądem - Zapper

Stosując Zapper trzeba pić dużo jogurtów jak przy antybiotyku. Najtańszy zapper kosztuje u pana Janka 120 zł + 22zł przesyłka, droższy - trzypasmowy 250 zł.

Fragment komentarza pod filmem z youtube: "Z jednej strony wygląda to, jak jakaś abstrakcja i naciągany mit, ale z drugiej strony nawet Nikola Tesla pisał, że powinniśmy postrzegać świat w kategoriach fal. Nie jest łatwo przekonać się do czegoś nowego."

E-mail do konstruktora: generatorzdrowia@yahoo.com

Tagi: zapper
18:31, natradzik
Link Dodaj komentarz »
1 , 2 , 3 , 4 , 5 ... 10